Kwasowy lub żelowy-w naszym sklepie kupisz każdy typ akumulatora motocyklowego, a nasz serwis służy pomocą w ewentualnej wymianie na miejscu!

mar 12, 2018

Współczesne motocykle wykorzystują dwa rodzaje baterii: kwasowe i żelowe. Wszystkie akumulatory kwasowe muszą być regularnie obsługiwane przez kontrolę poziomu i gęstości elektrolitu (nie sugerujemy się napisem na opakowaniu, że mamy do czynienia z akumulatorem bezobsługowym). W przypadku nowego akumulatora, wlewamy elektrolit do odpowiednich otworów w tzw. celach i szczelnie zamykamy. Ubytki elektrolitu uzupełniamy tylko i wyłącznie wodą destylowaną. W czasie zimowania warto wymontować akumulator z motocykla i przechowywać go w temperaturze około 15 do 25 stopni. Niska temperatura sprzyja procesowi samorozładowania akumulatora.

Akumulatory żelowe nie wymagają od użytkownika konserwacji elektrolitu. Są zalewane przez producenta, wieczko jest niedemontowalne, są szczelne i mogą pracować w każdej pozycji. Ich obsługa sprowadza się do okresowego doładowywania i utrzymaniu w czystości.

Jeśli nie wiesz jaki typ oraz pojemność akumulatora jest potrzebna do twojego motocykla, zadzwoń do nas. Nasz serwis służy pomocą przy ewentualnej wymianie !

Facebook

Pin It on Pinterest